Wyjmij wkład z obudowy
Odkręć śrubkę, następnie wyjmij wkładkę filcową, waciki i stary knot. W celu ułatwienia ponownego montażu ułóż waciki dokładnie w takiej kolejności, w jakiej zostały wyjęte. Części będą wtedy lepiej do siebie pasować.
Włóż nowy knot przez otwór w kominku i zagnij nad kominkiem górną część knota, aby ułatwić sobie przytrzymanie go w miejscu podczas wkładania. (zaślepka komina zapalniczki jest zdejmowana. Aby ją zdjąć, wystarczy podważyć paznokciem kciuka krawędź z obu stron.)
Wkładaj waciki, przeplatając pomiędzy nimi knot w serpentynę lub w kształt litery „S”. Knot musi mieć jak największy kontakt z wacikami.
Umieść filcową wkładkę na spodzie i zamocuj ją za pomocą sprężyny. Zwróć uwagę, aby kamień nie wypadł podczas tej czynności.
Przytnij knot równo z kominkiem i włóż wkład z powrotem do obudowy.
Wyjmij wkład z obudowy.
Wykręć śrubę znajdującą się na spodzie wkładu przy użyciu śrubokręta lub np. monety (sprężyna jest mocno naprężona, należy uważać, żeby nie wyskoczyła)
Wyjmij sprężynkę dociskową, wraz z którą powinna wypaść resztka zużytego kamienia (czasami stary kamień blokuje się w tulei i nie chce wypaść, należy w takim przypadku postukać delikatnie wkładem o twardą płaską powierzchnię)
Włóż nowy kamień do tulejki, następnie sprężynę i dokręć śrubę.
Po wymianie kamienia, początkowe kręcenie kółeczkiem, może być nieco cięższe – nie należy się tym martwić.
Jeśli po włożeniu nowego krzemienia kółko trące blokuje się, należy obróć je kilka razy w przeciwną stronę.
Wyjmij wkład z obudowy.
Odwróć wkład dołem do góry, na spodzie wkładu znajduje się filcowa wkładka.
Unieś filcową wkładkę do góry, pod nią zobaczysz watę (jeśli masz problem z uniesieniem filcowej wkładki użyj rozgiętego spinacza biurowego lub innego podobnego elementu)
Weź puszkę z benzyną i wlej paliwo na watę.
Umieść filcową wkładkę na swoim miejscu i włóż wkład do obudowy.
W przypadku przelania paliwa (paliwo wycieknie w okolicy knota) przed użyciem odstaw otwartą zapalniczkę na kilka minut, aby nadmiar benzyny odparował.